sobota, 30 stycznia 2016

Jocelyne Esme Licavoli

Najmłodsze z dzieci Renesmee i Gabriela Licavolich. Siedmioletnia pół-wampirzyca, obdarzona zdolnościami telepatycznymi, pomimo tego, że nie posiada bliźniaczego rodzeństwa, co w przypadku istot obdarzonych mocą jest rzadkością. W przeciwieństwie do innych przedstawicieli swojego gatunku, w jej przypadku dominuje ludzka natura, przez co rozwija się znacznie wolniej od swoich pobratymców. Delikatna i bardzo krucha, przez bliskich często traktowana jest jak dziecko, chociaż jej fizyczność i rozwój psychiczny wskazują na to, że ma szesnaście lat. Jocelyne jest drobna, a z jasnymi loczkami i filigranową figurą wyzwala w innych odruchy opiekuńcze. Po babci Isabelli odziedziczyła problemy z koordynacją, przez co potrafi wywrócić się nawet na prostej drodze; co więcej, jako istota po części ludzka, regularnie choruje, przez co bliscy tym bardziej wykazują skłonność do tego, żeby się nią opiekować.
Joce swoje imię zawdzięcza jednej z najbardziej znanych wampirzyc z rodu Castel’ów – silnej i niebezpiecznej nieśmiertelnej, która poświęciła życie dla miłości do śmiertelnika. Wbrew wszystkiemu sama Jocelyne jest zdecydowaną osobą, chociaż dopiero z czasem zaczyna odkrywać w sobie najsilniejsze cechy swojej osobowości. Już jako dziecko przejawiała zdolności widzenia umarłych, chociaż te zanikły z czasem, przez co dziewczyna nie jest ich świadoma. Kiedy wraz z okresem dojrzewania, na powrót zaczyna dostrzegać w sobie cechy nekromantki, jest przekonana, że zaczyna tracić zmysły.
Blisko związana z bliźniaczką swojego ojca, Laylą, którą już jako mała dziewczynka wymyślnie nazywała „la li laj”. Szczera i pogodna, zaczyna poznawać siebie dopiero w chwili, w której jej zdolności okazują się zbyt uciążliwe, by mogła radzić sobie z nimi w pojedynkę. Bliska obłędu, jest skłonna zrobić wszystko, byleby tylko poznać prawdę o sobie – i to niezależnie od tego, jaką cenę przyszłoby jej za to zapłacić.
Jakie konsekwencje niesie ze sobą poruszanie się pomiędzy dwoma światami – żywych i umarłych?